ד

ליעוץ אונקולוגי, הזמנת חוות

 

דעת אונקולוגית וקביעת תור

התקשרו עכשיו ל- 077-9116436

חוות דעת רפואיות

דוגמאות למקרים בהם כתבתי חוות דעת בתביעת רשלנות רפואית

​החמצת סרטן ריאה

גבר בן 49, ידוע כמעשן כבד.

עקב תלונות של כאבים בבית החזה, זיהומים בדרכי הנשימה העליונות וקוצר נשימה עבר 3 צילומי חזה במהלך תקופה של שנה וחצי. החל מהצילום השני ניתן להבחין בממצא אשר הולך ומחמיר באופן פרוגרסיבי, אך הממצא הוחמץ.

בסופו של דבר הגבר אובחן כחולה בסרטן ריאה מסוג תאים קטנים בשלב של מחלה נרחבת. הוא קיבל מספר קווי טיפול אך למרבה הצער נפטר ממחלתו.

בחינה מדוקדקת של צילומי החזה הצביעה על כך שאילו היתה האבחנה נעשית בשלב מוקדם יותר, כאשר הממצא הופיע לראשונה בצילום החזה, ניתן היה לאבחן את הגידול בשלב של מחלה מוקדמת, בו היו קיימים סיכויי החלמה גבוהים יותר וטיפול מיידי היה מוביל לתוחלת חיים ארוכה יותר.

 

טיפול שגוי בגידול גניקולוגי

אישה בת 47 עברה ניתוח קיסרי במהלכו הכירורג שם לב לגוש קטן על פני הרחם. הגוש נכרת ואובחן בפתולוגיה כגידול אגרסיבי ממקור אשר אינו ברור חד משמעית, כפי הנראה גידול גניקולוגי. נערכה התייעצות שכללה חוות דעת פתולוגית נוספת אשר אישרה כי מדובר בגידול אגרסיבי ממקור גניקולוגי.

בניגוד להמלצות המקובלות במקרים אלה ולהמלצות חלק מהרופאים המטפלים, לא ניתן לאישה הטיפול המקובל בניתוח רדיקלי וכימותרפיה. טיפול זה היה מוביל לסיכויי החלמה גבוהים.

9 חודשים לאחר מכן הגידול חזר לאחר שהתפשט בכל חלל הבטן. במצב זה סיכויי ההחלמה נמוכים בהרבה ואכן האישה נפטרה ממחלתה למרות הטיפולים שקיבלה.

 

טעות באבחון סרטן שד

אישה בת 40 שמה לב בעצמה לגוש בשד. היא פנתה לרופא המשפחה וזה הפנה אותה לבדיקת כירורג ובדיקת אולטרסאונד.

הכירורג מישש גם הוא את הגוש. הוא הפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה, אולטרסאונד וביופסיה.

נערך בירור בו נקבע כי מדובר באבחנה של סרטן שד. 

האישה קיבלה טיפול כימותרפי אשר היה כרוך בתופעות לוואי רבות וקשות. לאחר סיומו עברה ניתוח לכריתת הגידול ודגימת בלוטות הלימפה. זהו הניתוח המקובל בסרטן שד.

בבדיקה פתולוגית של הגוש שהוסר בניתוח הסתבר שמדובר בגידול שפיר. בחינה חוזרת של הבדיקה הפתולוגית בה נעשתה האבחנה (ביופסיה מהשד) העלתה כי אבחון הסרטן היה שגוי ונעשה באופן החורג מכללי הבדיקה הנהוגים בפתולוגיה. 

האישה קיבלה טיפול מיותר.

 

 

 

ליעוץ וחוות דעת  צרו איתי קשר עכשיו לנייד: 050-8685454 או למייל mayagips@gmail.com

 

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד.